1.Power- включване/  изключване                                                                                                                                                                                                                                                              
2. Fuse/предпазител-Захранване 220V
3. Battery level – ниво на батерията -ако свети левият червен светодиод  – батерията се нуждае от зареждане, ако свети десният червен светодиод – батерията е напълно         зареденa ( препоръчваме Ви да я държите заредена)
4.Светодиодния индикатор показва напрежението на акумулатора само при изключена от кабела тонколона т.е не се зарежда.Ако е включена в мрежата- светодиодите показват напрежението на заряд  - не на акумулатора.Възможно е тонколоната да работи и да се зарежда едновременно.Тонколоната която е включена в контакта продължава да се зарежда независимо че е изключена от копчето и не свети нищо по нея освен индикатора за заряд.

Време на зареждане:
Напълно разредена-24-30часа
Наполовина разредена :около 12часа

Тонколоната се зарежда бавно -
когато светне последния диод това не означава че е заредена ами че напрежението на заряд е достигнало около 14 волта - т.е тонколоната продължава да се зарежда.
Бавното зареждане е с цел да запази акумулатора максимално дълго.
При напълно заредена батерия тонколоната трябва да издържи около 4 часа при смесен режим на работа ако акулуматора е 12V/7А - както са стандартно оборудвани.
Ако акумулатора е увеличен на 12V/9A - тогава издържа около 5 часа .
Даже и ако е изключена от копчето - ако диодите светят значи продължава да се зарежда.
Тонколоната може да работи и да се зарежда едновременно - това е възможно тъй като захранването в тонколона е усилено и е предвидено да издържи двоен товар.
Ако тонколоната е включена в мрежа с по ниско напрежение например 190-200V - времето на зареждане ще е по дълго.

Не се препоръчва да се зарежда повече от 3-4 дена, защото има  вероятност  акумулатора  да  се  презареди и дефектира!!!

[Text Box: 1] [Text Box: 3]
[Text Box: 2] 1. SD/MMC – Вход за SD карта
[Text Box: 6] 2. USB – Вход за USB /флашка/Когато сложите флашката, трябва само да натиснете бутон „Старт“-  не е необходимо друго превключване
[Text Box: 5] [Text Box: 4] 3. Mode- избор на режим( избирате между Bluetooth, USB, FM- радио или [Text Box: 7] Line in.
За да свържете телефона си тонколоната чрез Bluetooth необходимо е от “mode” да преминете в режим Bluetooth- това става с натискане на бутон “Mode”докато на дсиплея се появи надпис  Bluetooth ,  пускате телефона на сканиране, докато открие устройството. След  като телефона се свърже с колоната- на дисплея се изписва надпис „connected”   и тонколоната издава специфичен  звуков сигнал. Режим FM е радио, за да си запаметите станциите, трябва да натиснете бутона „Старт“  и да изчакате да се запаметят.  Процесът на търсене спира като са запаметени всички налични станции.Антената на FM радиото се намира във вътре в тонколоната.
  Line in   e режим, при който може да вкарате сигнал от телефон, лаптоп и други устройства чрез кабел, за целта обаче трябва да се превключи едно малко  копче с надпис MP3/Line in-  намира се вдясно от RCA / чинчовият / вход.  Ако забравите този бутон включен и преминете на USb или радио- няма да имате звук.
При R  L OUT може да пуснете сигнал към втора караоке или активна тонколона посредством чинчов  RCA кабел.
Folder-  за да можете да избирате  папки  с музика от флашката- трябва да задържите бутон Folder докато надписa FOLDER  се появи на дисплея и тогава със стрелкичките напред/ назад превъртате до желаната папка.
Копчетата за превъртане напред и назад изпълняват и функция съответно за усилване и намаляване на звука,  това става със задържане VOl+ - усилва, VOL-  намаля звука.Максималната стен на усилване е 15.  Добре е усилването да не е повече от 12, за да няма изкривяване на звука.
REC.  при натискане на този бутон може да записвате върху флашката, бъдете особено внимателни ,   при неволно натискане на бутона се изтрива наличната музика от флашката.
4. Вход за допълнителен  микрофон- усилването  става чрез потенциометър  с напис MIC1
5. Втори вход за микрофон или китара- - усилването  става чрез потенциометър  с напис MIC2
[Text Box: 9] [Text Box: 12] 7. Еквалайзер ( коригиране на звука)- настройване на ниски средни и високи честоти до постигане желаното звучене.
[Text Box: 13] 9. Talkover е функция, която автоматично намалява звука на музиката за да се чува по-добре звука от  микрофоните когато се говори и  е по- добре да се изключи когато се пее/ за да не ви затихва музиката/.
[Text Box: 11]  10.Line/MP3 level -  Усилване /намаляне на  звука   от  всички избрани режими от Mode
  11.   Микрофонен  ехо ефект-  когато намалите докрай копчето – няма да имате ехо ефект, за да чувате ехото  трябва да усилите.
  12. Общо усилване/намаляване (Master volume)  Не усилвайте повече от 50-70%. Ако Master-a е значително  намален ще чувате музиката. Но няма да чувате микрофоните дори и те да са усилени докрай. Затова желателно е Мастер-а да е до половината, ако усилвате повече ще вкарате кривене на звука.
             
      Работа с дистанционните 5-канални микрофони на караоке Антекс

      За да включите дистанционния микрофон първо трябва да включите приемника на микрофоните който се намира в тонколоната.
Копчето VHF или UHF power на тонколоната/ може да оставите това копче постоянно включено / копчетата на микрофоните VOLUME CH A и VOLUME CH B да са усилени докрай т.е. да са в крайно дясно положение, а корекцията на силата на звука и силата на микрофоните да се прави съответно от LINE/MP3  LEVEL и  MASTER  VOLUME

Вкючване и изключване на микрофона става чрез задържане на копчето за около 3 секунди.
5каналния микрофон може да сменя 5 различни честоти.
По този начин вие можете да използвате Вашата тонколона даже и ако има наблизо друга такава тонколона - при условие че честотите са различни.
Смяната на честотите става с едно бързо натискане на бутона.
С всяко бързо натискане на бутона честотите се сменят с една нагоре и така се изреждат.
С всяко включване на бутона на микрофона - самия микрофон изпраща пилотен сигнал до тонколоната с цел да пренастрои приемника на новата честота.

Ако имате 2 еднакви тонколони Антекс - при включване на единия микрофон той ще изпрати пилотен сигнал и до двете (или повече тонколони) и по този начин един микрофон може да звучи и на двете тонколони.

Ако искате двете тонколони да работят всяка със своите микрофони - трябва да ги настроите една след друга на различни честоти - като имате напредвид че всяко включване или превключване на микрофона - той изпраща сигнал за настройка.
Забележка.
Два микрофона на една и съща честота не може да работят - те взиамно се заглушават.

                 За да звучат дистанционните микрофони с достатъчна сила нагласете Master volume на 12 часа, т.е. около 50-75%, а усилването на    микрофоните( CH A и CH B) на 90-100%. За да намалите вероятността от микрофония не заставайте точно пред тонколоната.  Двата микрофона имат различен тембър.
Всички караоке тонколони които работят в UHF обхвата са с вградени антени.
            Нагласяйте така регулаторите за да няма изкривяване на звука което може да доведе до дефектиране на тонколоната.
Важно!
Не ползвайте тонколоната при много висока температура. Оптимална работна температура  10° С- 40 °С.
Не съхранявайте при ниска температура.  Оптимална температура на съхранение  0⁰С- 40⁰С.
Изхвърляйте старите акумулаторни батерии на  обозначени за това места.
Те подлежат на рециклиране !
Пазете тонколоната  суха. Валежите, влажността и всички видове течности или влага може да съдържат минерали, които да доведат до корозия на електронните схеми. – Не използвайте и не съхранявайте устройството на влажни, прашни или замърсени места.